Take a fresh look at your lifestyle.

BARBIE FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

64

Gerçek hayat Barbie’si olarak tanımladığımız Margot Robbie gerçekten de Barbie oluyor! Pembe stilettoları ile göreceğimiz Margot Robbie, küçük kızların hayal dünyalarını süsleyen Barbie evinde yaşayacak. 9 Temmuz’da Greta Gerwig’in ‘Barbie’ filmini yöneteceğini duyuran Variety, aynı zamanda Margot Robbie’nin de başrolde olacağını belirtmişti.

Son dönemde bir gün doktor, bir gün öğretmen, bir gün ise Olimpiyat sporcusu olarak karşımıza çıkan Barbie, yıllar boyunca mükemmel beden algısı ve erişilemez standartlar sebebiyle eleştirilmişti. Şimdi ise güncel feminist ikonlar arasında yer alan Gerwig’in kamerasından izleyeceğimiz Barbie’yi çok farklı göreceğiz! Aşağıda ‘Barbie’ filmi hakkında bilmeniz gereken her şeyi görebilirsiniz…

FİLM NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

2019’da duyurulan ve Warner Bros’un yapımını üstlendiği Barbie filmi pandemi sebebiyle ertelemelere uğramıştı. Variety’nin haberine göre Gerwig’in Noah Baumbach ile kaleme aldığı senaryo, 2022’de Londra’da çekilmeye başlanacak. 2023’te vizyona girmesi beklenen filmin hangi platformlarda yer alacağı henüz belli değil.

Greta Gerwig & Noah Baumbach (Getty Images)

KEN’İ KİM CANLANDIRACAK?

Her Barbie’nin bir Ken’i olmalı! 22 Ekim’de yapılan duyuruya göre Ryan Gosling’in Ken rolü için son görüşmelerde olduğu belirtilmişti. Robbie’nin karşısında yer alacak olan Ryan Gosling, Barbie’nin mükemmel eşine hayat verecek. Görüşmelerin başında film teklifini reddettiği söylenen Gosling’in prodüksiyon tarihinin ertelenmesine sebep olmuştu. Netflix’te ‘The Gray Man’ filmini tamamlayan Gosling artık Barbie filmi çekimlerine hazır!

Ryan Gosling (Getty Images)

KADRODA KİMLER VAR?

Henüz hangi karakteri canlandıracağı belli olmasa da 9 Şubat’ta yapılan duyuruya göre Gosling ve Robbie’ye ek olarak filmde America Ferrera da olacak!

America Ferrera (Getty Images)

KONU NEDİR?

‘Marriage Story’ filminin senaristi Noah Baumbach ile birlikte senaryoyu yazan Greta Gerwig’den tipik bir canlı aksiyon filmi beklemeyin! Barbie filmini duyduğumuzda aklımızda pembe elbiseler, kocaman bir malikane ve Ken canlandı… Ancak Greta Gerwig’i duyduğumuzda, tüm bunlar değişti! Bu nedenle filmin güncel konulara değinen ve kadının toplumdaki yerini sorgulayan bir yapım olmasını bekliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.