Take a fresh look at your lifestyle.

ELVIS PRESLEY’NİN HAYATI FİLM OLUYOR!

113

Heyecan verici ve mükemmel müzikleri ile bezenen gişe rekortmeni filmleri ile bilinen Baz Luhrmann yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Rock & Roll kralı olarak bilinen Elvis Presley’nin müzikal yeteceğini ve unutulmaz şarkılarını büyük ekrana taşımaya hazırlanan Luhrmann, ‘Elvis’ adında bir film ile karşımızda olacak.

Presley’nin 60’lı ve 70’li yıllarda şöhrete yükselişini konu alacak olan film, komplike ilişkilerini, serveti ile mücadelesini ve aşklarını anlatacak. Film hakkında heyecanla detayları beklerken, Austin Butler’ın Elvis Presley’i canlandırcağını öğrendik! Saçını simsiyaha boyatan Austin Butler, ilk bakışta muhteşem bir seçim gibi görünüyor… Peki filmin geri kalan öğeleri? Aşağıda 24 Haziran 2022’de vizyona girecek olan ‘Elvis’ filminin kadrosu hakkında bildiklerimizi görebilirsiniz…

ELVIS PRESLEY: AUSTIN BUTLER

Presley’nin en popüler dönemlerinden birini canlandıracak olan Butler’ı sarı saçları ile biliyorduk. Şimdi ise rolü için simsiyah saçlar ile karşımızda olan Butler’ın oyunculuk yeteneğini büyük ekranda izlemek için sabırsızlanıyoruz.

PRISCILLA PRESLEY: OLIVIA DEJONGE

1967’de Elvis Presley ile evlendikten sonra Priscilla Presley olan Priscilla Beaulieu’yu Olivia DeJonge canlandıracak. Daha sonra 1980’li yıllarda oyunculuk kariyerinde yükselişe geçen Priscilla, ‘Dallas’ gibi popüler serilerin yanı sıra birçok filmde de oynamıştı. Elvis Presley’nin vefatından sonra kimseyle evlenmeyen Priscilla şu an 76 yaşında.

COLONEL TOM PARKER: TOM HANKS

Tom Hanks (Getty Images)

Oscar Ödüllü Tom Hanks’in ‘Elvis’ filminde bizi en çok heyecanlandıran isimlerden biri! Hanks, Elvis’in hayatındaki önemli isimlerden biri olan Colonel Tom Parker’ı canlandıracak. Müzik girişimcisi ve Elvis Presley’nin menajeri olan Parker, 1955’te Elvis’i keşfetmişti. İnişleri ve çıkışları olmasına rağmen Parker ve Presley, Elvis’in 1977’de vefatına kadar birlikte çalıştılar.

SISTER ROSETTA THARPE: YOLA QUARTEY

İngiliz müzisyen Yola Quartey, 1930’lu ve 1940’lı yılların ‘müzikal dehası’ olarak adlandırılan Sister Rosetta Tharpe’ı canlandıracak. Rock’n’Roll türünün ilk sanatçılarından biri olan Tharpe, benzersiz şarkı sözleri ve elektronik gitar kullanımı ile bir ikon haline gelmişti. ‘Dawn by the Riverside’ şarkısının etkisi günümüze kadar taşınırken, Tharpe’ın müzik dünyasındaki etkisi Elvis, Johnny Cash ve Jerry Lee Lewis gibi birçok isimde görünmüştü.

B.B. KING: KELVIN HARRISON JR.

’12 Years A Slave’ filminden tanıdığımız Kelvin Harrison Jr. İkonik Amerikan Blues sanatçısı B.B. King’i canlandıracak. Elvis ile gençlik yıllarında tanışan B.B. King, “Elvis’i çok net bir şekilde hatırlıyorum çünkü o çok yakışıklı, sessiz ve doğuştan kibardı. Her zaman bana ‘bayım’ diyordu ve sert bir Güneyli aksan ile konuşuyordu,” demişti.

JERRY SCHILLING: LUKE BRACEY

Avustralyalı oyuncu Luke Bracey, Amerikan yetenek menajeri Jerry Schilling’i canlandıracak. 1954’te Elvis ile çalışmaya başlayan Luke Bracey, daha sonra Beach Boys, Jerry Lee Lewis ve daha sonra ise Elvis’in kızı Lisa Marie Presley ile çalışmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.