Take a fresh look at your lifestyle.

PERA PALAS’TA BİR VINTAGE HİKAYESİ

79

Gözlerinizi kapatın, tarihi Pera Palas otelinde bir hikayenin içine doğru gezintiye çıkıyoruz. Adele Cailliaou tarafından kurulan Vintage & Spirits, yıllara tanıklık etmiş, hepsi ayrı hikayeleri olan tıpkı Pera Palas Oteli ve anıları gibi katman katman takılarıyla öne çıkıyor.

Chanel cuff, sanki tüm hikayeleri biliyormuş gibi sahibinin kolunda lobiye girdi. Lobinin enfes dekorasyonu neoklasik mermer sütunları ve bordo kadife perdeleri girer girmez onu büyülemişti.

Sonra Valluary imzalı bu enfes binada yılar evvel Agatha Christie’nin kaldığı odaya çıktı. Kalp şeklinde Givenchy kolye odanın tüm dekoruna uyuyordu. Chanel cuff’la harika bir ikili oldular.

Otelin balo salonu da dillere destandı. Burada verilen konserler, Donizetti Paşa’lar, Stravinsky’ler konserler vermiş. Müziğin yarattığı evrene dokunmak istedi.

Derken Hemingway bara geçti barın dekoru için özel seçtiği bordo ve siyah opallerden oluşan Art Nouveau esintili uzun kolye sonra vereceği martini siparişine de tanıklık etti. Paris’te özel seçilen Vintage & Spirits imzalı takılar tüm yaşanmışlıklarıyla bu otele çok yakıştı.

Ah unutuyorduk! Bir de somon kadifelerin ve dantellerin bir pasta gibi güzellleştiği Pera Patisserie var. Burdaki damask sandalyelerle çay saatine de Christian Lacroix imzali altın kaplama bilezik eşilk etti. Porselen fincanlarla tarihin ve Pera’nın derinliklerine ve hikayelerine daldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.