Take a fresh look at your lifestyle.

SOTHEBY’S REKOR BİR AÇIK ARTIRMAYA İMZA ATTI

154

Sotheby’s, Virgil Abloh tarafından tasarlanan 200 çift Louis Vuitton ve Nike “Air Force 1” sneaker satışlarında rekor kırdı. Moda ve sneaker açık artırmaları arasında en yüksek satışı yapan Sotheby’s $25.3 milyon gelir elde etti. Etkinlikten önce $3 milyon tahmini yaptıklarını söyleyen Sotheby’s, beklentilerinin çok üstünde açık artırmayı bitirmiş oldular. Sotheby’s açık artırma evinin son 10 senede yaptığı en yüksek gelirli açık artırmalarından biri olan bu etkinlik aynı zamanda bir bağış bağlantısı olduğu için oldukça ilgi topladı.

Virgil Abloh’un “Post-Modern” adlı burs fonuna bağışlanacak olan açık artırma gelirleri, birçok genç yatarımcının eğitimi için kullanılacak. Geçtiğimiz Kasım ayında 41 yaşında hayatını kaybeden Abloh, Off-White markacısının kurucusu ve Louis Vuitton erkek giyimin Kreatif Direktörü olarak çalışıyordu. Moda sektöründeki ırk sınırlarını aşan ve kariyerini sokak-giyim tarzına adayan Abloh, aynı zamanda Ikea ve Nike gibi birçok beklenmedik marka ile iş birlikleri yapmıştı.

Sotheby’s satışı, yurtdışından 10 binden fazla teklif veren güçlü bir uluslararası teklif veren tabanı tarafından desteklendi. Siyah, Afrika kökenli Amerikalı veya Afrika kökenli öğrencilere akademik olarak gelecek vaat eden Abloh’un burcu, Moda Burs Fonu ile bir ortaklıkla oluşturuldu. Sadece kariyeri ile değil aynı zamanda gençlere zaman ayırması ve onlar ile özel seminerlerde buluşması ile bir ilham kaynağı olan Virgil Abloh, kreatif dünyanın en önemli isimlerinden biri olarak görülüyor.

Gelecek yıl New York ziyaretçileri ve sakinleri, Brooklyn Müzesi’nde Temmuz ayından itibaren başlayacak olan “Virgil Abloh: Figures of Speech” sergisi ile Abloh’un tasarım değerleri ve hayatı hakkında daha fazla bilgi edinme şansına sahip olacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.