Mart ayında evde yapılması gerekenler nelerdir?

Yaşam Tarzı

Bahar mevsimin ilk ayı olan Mart’a giriş yaptığımız şu günlerde evinizin dekorasyonunda ufak tefek değişikliklere yer verebilirsiniz. Peki Mart ayı dekorasyonu nasıl yapılır? Mart ayı ev dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli? Bahar dekorasyonu nasıl yapılır? Mart ayında evde yapılması gerekenler nelerdir? 2022 Mart ayı dekorasyonu nasıl olmalı? İşte yanıtlar…

Mart ayının gelişiyle ilkbaharın tatlı esintilerine yavaş yavaş kucak açıyoruz. Soğuk ve uzun kış gecelerine veda ettiğimiz bu günlerde hayatımızın birçok alanında da değişiklikler yapmamız gerekiyor. Kışlık kıyafetleri rafa kaldırdığımız Mart ayında en önemli değişim ise yaşam alanlarımızda gerçekleşiyor. Bahar için geri sayım sürerken evdeki hazırlıklara da hız kazandırmak şart. Ev tekstil ürünlerinden mobilyaların konumuna kadar baharda pek çok farklılığa yer verebilirsiniz. Gelin, Mart ayında evlerde mutlaka yapılması gerekenleri adım adım öğrenelim.

MART AYINDA EVDE YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR? 

Kış aylarında evlerimiz neredeyse her an kapalı kaldığı için kumaşların üzerinde bol miktarda toz birikmesine rastlanabilir. Özellikle perdelerin drapelerinde biriken tozlardan bahar aylarında kurtulmak için temizlenmesi oldukça önemli. Mart ayında perdelerinizi kuru temizlemeye verebilir ya da nazik programda özel perde deterjanıyla yıkama yapabilirsiniz. 

Mart ayı ev dekorasyonu

Öte yandan yün ve örgü koltuk şallarıyla vedalaşma zamanı da geldi diyebiliriz. Bundan dolayı keten gibi daha ince yapılı dokulara sahip koltuk örtüleriyle değişimin kapılarını aralayabilirsiniz. 

Salon dekorasyonu

Öte yandan baharın ilk ayında nevresim takımı, çarşaf ve yatak örtüsü gibi yatak tekstillerinde de yenilikler yapabilirsiniz. Bahar aylarını yansıtacak renk ve desenlerde nevresim takımlarını kullanmaya başlayarak koyu renkli ağır ve kalın örtülere veda edebilirsiniz. 

Yatak odası dekorasyonu

Kış mevsiminin mecbur kıldığı kalın ve koyu renk halıları bu dönemde rafa kaldırarak ince yapılı kilimlerle zeminlerinize ferah bir görünüm katmak da mutlaka aklınızda olmalı.

Kilimli ev dekorasyonu

Kış aylarının bitişiyle en çok temizlik ihtiyacı duyan yerler genellikle mutfaklarımız oluyor.  Fırın, buzdolabı gibi solo beyaz eşyaların arkasını temizleyerek baharın temiz duygusunu mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Bu eşyaları çekerken mutlaka birinden yardım alarak yapmaya özen gösterin. 

Mutfak dekorasyonu

Bahar demek evde balkonlara merhaba demek! Havaların ısınmaya başlamasıyla artık balkonlarımız yeni yaşam alanlarımız haline geliyor. Bundan dolayı balkonlarınızın dekorasyonunda ufak tefek değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz. Led ışıklar, fenerler ve duvar aksesuarlarıyla balkonlara yeni bir soluk getirmek mümkün. Ayrıca balkon mobilyalarını da temizleyerek kullanıma açık hale getirebilirsiniz.

Balkon dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.